Pioneers in the industry, we offer green chili pickle, red chili pickle, sweet red chilli pickle, sweet lemon pickles, chana methi pickles and chundo mango pickle from India.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Chilli Type | Thick Green |
| Style | Gujarati |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Spice Level | Mild |
| Form | Cut |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Size | 500 g |
| Packaging Type | Box |
| Ingredient | Green Chili Pickle |
| Preservation Type | Oil Based |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 6 months |
| Certifications | FSSAI |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Form | Cut Pieces |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Spice Level | Hot |
| Regional Specialty | GUJRATI |
| Shelf Life | 12 Months |
| Flavor | Spicy |
| Flavour | Chili |
| Ingredient | Red Chili |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Form | Cut Pieces |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Spice Level | Mild |
| Regional Specialty | GUJRATI |
| Shelf Life | 12 Months |
| Flavor | SWEET |
| Flavour | Sweet |
| Ingredient | Red Chilli |
| Packaging Type | Box |
| Dietary & Lifestyle | Homemade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Taste Profile | Sweet |
| Sweetener Type | Sugar |
| Lemon Form | Pieces |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Style | Gujarati |
| Packaging Size | 500 g |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Box |
| Ingredient | Lemon |
| Preservation Type | Sugar Cured |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 12 months |
| Is It FSSAI Certified | FSSAI Certified |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 500 gram, 1 Kg, 2 Kg |
| Flavor Profile | Homemade Style |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Jar, Plastic Bottles, Pouches |
| Ingredient | Chana Methi |
| Main Ingredients | Ginger |
| Specialty | Handmade |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
FOB Price:65
MOQ:50
500 gm jar
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Type | Sweet |
| Type of Pickle | Mango |
| Weight | 500 g |
| Flavor Profile | Sweet & Sour |
| Net Weight | 500 g |
| Oil Used | Mustard Oil |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Taste Profile | Sweet & Sour |
| Flavor | Sweet |
| Packaging Type | Plastic Bottles, Pouches, Jar |
| Packaging Size | 500 g |
| Ingredient | Mango Pickle |
| Main Ingredients | Mango |
| Cut Type | Slices |
| Cuisine | Gujarati |
| Specialty | Handmade |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 500 g |
| Flavor Profile | Homemade Style |
| Flavor | Spicy |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Packaging Type | Plastic Bottles, Pouches, Jar |
| Ingredient | Kerda |
| Specialty | Handmade |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage/Application | Kerda Pickle |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Type | Sweet |
| Weight | 500 g |
| Oil Used | Mustard Oil |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Taste Profile | Sweet |
| Flavor | Sweet |
| Packaging Type | Jar, Plastic Bottles, Pouches |
| Packaging Size | 500 gram, 2 Kg, 1 Kg |
| Ingredient | Mango Pickles |
| Cut Type | Pieces |
| Cuisine | Gujarati |
| Shelf Life | 12 Months |
| Specialty | Homemade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
FOB Price:55
MOQ:50
500 gm jar
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Type | Spicy |
| Weight | 500 g |
| Oil Used | Mustard Oil |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Taste Profile | Spicy & Tangy |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Plastic Bottles, Pouches, Jar |
| Packaging Size | 500 g |
| Ingredient | Mango |
| Cut Type | Seedless Pieces |
| Cuisine | Gujarati |
| Shelf Life | 12 Months |
| Specialty | Homemade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Kg, 500 gram, 2 Kg |
| Flavor Profile | Mixed Vegetable |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Plastic Bottles, Jar, Pouches |
| Ingredient | Spices |
| Brand | Home Made |
| Main Ingredients | Green Chilli, Carrot, Lemon, Mango, Gunda |
| Specialty | Handmade |
| Shelf Life | 12 Months |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Pickle Type | Spicy |
| Weight | 500 g |
| Oil Used | Mustard Oil |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Taste Profile | Spicy & Tangy |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Jar, Pouches, Plastic Bottles |
| Packaging Size | 2 Kg, 500 gram, 1 Kg |
| Brand | Home Made |
| Cut Type | Pieces |
| Cuisine | Gujarati |
| Shelf Life | 12 Months |
| Specialty | Homemade |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Type of Pickle | Mango |
| Pickle Type | Sweet |
| Net Weight | 1 kg |
| Weight | 500 g |
| Oil Used | Mustard Oil |
| Flavor Profile | Sweet & Sour |
| Oil Type | Mustard Oil |
| Taste Profile | Spicy & Tangy |
| Flavor | Sweet, Spicy |
| Packaging Type | Plastic Bottles, Jar, Pouches |
| Packaging Size | 500 g |
| Ingredient | Katki Pickles |
| Cut Type | Pieces |
| Cuisine | Gujarati |
| Shelf Life | 12 Months |
| Specialty | Homemade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India