Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer raja rani mukhwash, jamnagari mukhwas, till - gotli mukhwash, diranjan mukhwash, alsi - gotli mukhwas and alsi mix mukhwas.
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Digestive |
| Form | Seeds Mix |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Main Ingredient | Til |
| Shelf Life | 6 months |
| Ingredients | sesame seed, fennel seeds , coriander seed |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | No Added Colour |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Salty |
| Form | Seeds Mix |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Main Ingredient | Saunf |
| Salt Type | Black Salt |
| Shelf Life | 6 months |
| Feature | Jamnagari |
| Diet Type | Vegetarian |
| Use | Mukhwas |
| Packaging Type | Pouch |
| Spice Level | Mild |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Salty |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Chips |
| Main Ingredient | Mango Gotli |
| Processing Type | Roasted |
| Shelf Life | 6 months |
| Salt Type | Black Salt |
| Include Ingredients | Till |
| Is It Dried | Yes |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Gotli Mukhwash |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Type | Coated Fennel (Saunf) |
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredient | Fennel Seeds (Saunf), Dry Dates (Kharek), Coriander Seeds (Dal) |
| Packaging Type | Pouch |
| Feature | Diranjan |
| Taste | Sweet |
| Use | Sweet Mukhwash |
| Processing Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 6 Months |
| Organic | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Main Ingredient | Mango Gotli |
| Flavor | Salty |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Chips |
| Processing Type | Roasted |
| Shelf Life | 12 months |
| Include Ingredients | Alsi - Gotli |
| Is It Dried | Yes |
| Diet Type | Vegetarian |
| Salt Type | Black Salt |
| Packaging Type | Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Mukhwas |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Herbal Type | Mukhwas Mix |
| Flavor | Saunf |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Seeds Mix |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Shelf Life | 6 months |
| Include Ingredients | Alsi |
| Feature | Mukhwash |
| Use | Patidar Mukhwash |
| Diet Type | Vegetarian |
| Sweetener Type | Sugar Free Base |
| Packaging Type | Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Form | Seeds Mix |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Salty |
| Color | Yellow |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Salt Type | Black Salt |
| Main Ingredient | Saunf |
| Shelf Life | 6 months |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | No Added Colour |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Type | Mukhwas Mix |
| Flavor | Sweet |
| Main Ingredient | Sesame Seeds (Til), Fennel Seeds (Saunf), Coriander Seeds (Dal) |
| Packaging Type | Pouch |
| Feature | Dilkhush |
| Taste | Sweet |
| Use | Mukhwas |
| Shelf Life | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Type | Mukhwas Mix |
| Flavor | SALTY |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Main Ingredient | Sesame Seeds (Til), Fennel Seeds (Saunf), Coriander Seeds (Dal) |
| Shelf Life | 6 Months |
| Include Ingredients | Suva Ajma |
| Packaging Type | Pouch |
| Use | Mukhwash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Type | Mukhwas Mix |
| Flavor | Sweet |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Sweetness Type | Sweet |
| Main Ingredients | Coriander Seeds (Dal), Sesame Seeds (Til), Fennel Seeds (Saunf) |
| Main Ingredient | Fennel Seeds (Saunf), Coriander Seeds (Dal), Sesame Seeds (Til) |
| Shelf Life | 6 Months |
| Include Ingredients | FENNEL |
| Feature | Roasted |
| Packaging Type | Pouch |
| Use | Mukhwas |
| Diet Type | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Salty |
| Form | Loose |
| Brand | Organic India |
| Ingredients | Seed |
| Main Ingredient | Mix Seeds |
| Salt Type | Black Salt |
| Shelf Life | 6 month |
| Dietary Fiber | 35 g |
| Purity | 100 % |
| Packaging Type | Pouch |
| Moisture | 5 % |
| Calories | 500 kcal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India