Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer masala gotli (gotli chips), sweet ginger amla, golden masala kharek, green aam papad, alphonso aam papad and red mix fruit aam papad.
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Main Ingredient | Mango Gotli |
| Flavor | Masala |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Form | Chips |
| Processing Type | Fried |
| Shelf Life | 6 months |
| Include Ingredients | Gotli |
| Diet Type | Vegetarian |
| Salt Type | Black Salt |
| Packaging Type | Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Gotli Chips |
| Type | Masala |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Cut Type | Cube |
| Type | Hard Candy |
| Sweetener Type | Sugar |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Ginger |
| Shape | Rectangular |
| Diet Type | Ayurvedic, Vegetarian, Herbal |
| Flavor Blend | Amla Ginger |
| Color | Brown |
| Pack Size | 1 kg |
| Is It Organic | Yes |
| Packaging Type | Loose |
| Usage | Immunity, Snacking, Ayurvedic |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Masala |
| Form | Powder |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavour | Masala |
| Shape | Round |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Type | Kharek |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Color | Golden |
| Shelf Life | 6 months |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | No Added Colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Flavour | Khatta Meetha |
| Packaging Size | 1 kg |
| Shape | Bar |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetener Type | Sugar |
| Pulp Type | Natural Pulp |
| Spice Level | No Spice |
| Additives | No Preservative, No Added Colour, No Added Flavour |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 6 months |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Flavour | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Shape | Bar |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetener Type | Sugar |
| Pulp Type | Natural Pulp |
| Spice Level | No Spice |
| Additives | No Preservative, No Added Flavour |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 6 months |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Flavour | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Shape | Bar |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetener Type | Sugar |
| Pulp Type | Natural Pulp |
| Spice Level | No Spice |
| Additives | No Preservative, No Added Colour, No Added Flavour |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 6 months |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 260 / Pack Get Latest Price
| Fruit Base | IMLI |
| Flavour | Imli Mix |
| Packaging Size | 1 kg |
| Bar Size | 20 g |
| Shape | Square |
| Sugar Type | Low Sugar |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetener Type | Sugar |
| Usage | Travel Use, Kids |
| Pulp Type | Natural Pulp |
| Spice Level | No Spice |
| Additives | No Preservative, No Added Flavour, No Added Colour |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 12 months |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 260 / Pack Get Latest Price
| Fruit Base | Guava |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | GUAVA |
| Shape | Rectangle |
| Bar Size | 15 g |
| Sugar Type | Low Sugar |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetener Type | Sugar |
| Pulp Type | Natural Pulp |
| Usage | Energy Bar, Kids, Travel Use |
| Spice Level | No Spice |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Wrapper |
| Added Ingredients | No Additives |
Minimum order quantity: 50 Pack
₹ 285 / Kg Get Latest Price
| Main Ingredient | Mango Gotli |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavor | Salty |
| Pack Size | 1 kg |
| Sweetness Type | No Sugar |
| Form | Slices |
| Processing Type | Sun Dried |
| Shelf Life | 6 months |
| Include Ingredients | Khari Khati |
| Is It Dried | Yes |
| Packaging Type | Pouch |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Khati Gotli |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Cut Type | Slice |
| Type | Hard Candy |
| Sweetener Type | Sugar |
| Flavour | Amla |
| Diet Type | Ayurvedic, Vegetarian, Herbal |
| Flavor Blend | Plain Amla |
| Color | WHITE |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Type | Loose |
| Usage | Snacking, Ayurvedic, Immunity |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Form | Soft Candy |
| Taste Profile | Tangy |
| Sweetener Type | Sugar |
| Flavour | Imli |
| Type | Toffee |
| Shape | Round |
| Masala Type | Mild Masala |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Brown |
| Usage | Kids |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Type | Vegetarian |
| Usage/Application | Ero Imli |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Type | Digestive Candy/Goli |
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Main Ingredient | Gulkand |
| Packaging Type | Pouch |
| Include Ingredients | Drakshadi |
| Feature | Drakshadi |
| Use | Mukhwas |
| Processing Type | Sugar Coated |
| Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Candy Type | Hard Candy |
| Mango Type | Raw Mango |
| Taste Profile | Sweet |
| Flavour | Mango |
| Center Filling | No Filling |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Brown |
| Sugar Type | Sugar |
| Packaging Type | Loose |
| Shape | Stick |
| Country of Origin | Made in India |
| Taste Of Candy | Sweet |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Hard Candy |
| Net Quantity | 1 kg |
| Flavor | Masala |
| Candy Type | Center-Filled |
| Dietary Preference | Herbal/Ayurvedic |
| Color | Brown |
| Shape | Fruit Slice |
| Packaging Type | Loose |
| Shelf Life | 6 Months |
| Ingredients | Kharek Tukda |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Mango Type | Desi Mango |
| Flavor | Masala |
| Product Type | Mukhwas |
| Sourness Level | Mild |
| Pack Size | 1 kg |
| Net Weight | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Candy |
| Sweetness Type | Low Sweet |
| Main Ingredient | Aamchur |
| Processing Type | Sun Dried |
| Salt Type | Table Salt |
| Brand | SONA |
| Additives | With Spices |
| Is It Imported | No |
| Packaging Type | Loose |
| Is It Dried | Dried |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
| Shelf Life | 6 months |
| Is It Organic | Yes |
| Diet Type | Vegetarian |
| Spice Level | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Form | Dry Granules |
| Sweetener Type | Sugar |
| Ginger Content | Strong Ginger |
| Flavor Blend | Plain Ginger |
| Packaging Size | 1 kg |
| Diet Type | Vegetarian |
| Usage | Ayurvedic |
| Shelf Life | 6 Month |
| Packaging Type | PP Bag |
| Is it Organic | Yes |
| Can be used for Medicinal purposes | Yes |
| Pack Size | 1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India