We are a leading Manufacturer of sweet panchuri small, pan churi saunf, hotel sonf(with mint & flavour), sonf no. 201, bareek candy sonf and chrunchi chocolate sonf from Ahmedabad, India.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 g |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Flavor | Panchuri |
| Color | Brown |
| Is It Dried | Yes |
| Speciality | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Type | Improver |
| Packaging Size | 50 g |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Flavor | Sweet |
| Color | Green |
| Speciality | No Preservative |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 g |
| Usage/Application | Mouth Freshner |
| Flavor | Sweet |
| Color | Green |
| Include Ingredients | Sonf |
| Speciality | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 225 / Kg Get Latest Price
| Color | Green |
| Processing Type | Sugar |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Plastic Pouches |
| Variety | Rasbhari |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Seed Size | Medium |
| Main Ingredient | Saunf |
| Flavor | Mint |
| Form | Coated Seeds |
| Include Ingredients | Sonf |
| Organic | Yes |
| Is It Dried | Yes |
| Shelf Life | 12 months |
| Diet Type | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Hard Candy |
| Flavor | Mix Fruit |
| Net Quantity | 1 kg |
| Flavour | Mint |
| Type | Hard Candy |
| Shape | Round |
| Candy Type | Hard Boiled |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Candy Sonf |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Grade | Premium Quality |
| Color | COFFEE |
| Processing Type | Sugar Coated |
| Packaging Size | 1 kg |
| Variety | Madrasi |
| Seed Size | Medium |
| Packaging Type | Plastic Pouches |
| Include Ingredients | Chocolate |
| Organic | No |
| Form | Whole |
| Purity | 99.5% |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Include Ingredients | Saunf |
| Organic | Yes |
| Is It Dried | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Green |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 g |
| Flavour | Rasbhari |
| Packaging Type | Packet |
| Color | Green |
| Usage/Application | Saunf |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 g |
| Packaging Type | Paper Bags |
| Include Ingredients | Sonf |
| Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 g |
| Flavour | Saunf |
| Packaging Type | Packet |
| Color | Green |
| Ingredients | Saunf |
| Country of Origin | Made in India |
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India