Leading Manufacturer of sp. gond supari, gulab gond supari, desi ilaichi chikni supari, chikni mithi bombay supari, special milky gulab supari and assam dolar supari from Ahmedabad.
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet & Mint |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut Mix |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Ingredients | Supari |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Gond Supari |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Gulab |
| Form | Loose |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Areca Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Color | Red |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Pouch |
| Ingredients | Gulab |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Desi Ilaichi |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Chikni Supari |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Taste | Non Sweet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Bombay Chikni |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Milky Rose |
| Form | Loose |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Rose |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage | Bulk Supply |
| Is It Organic | Yes |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Assam Dolar |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Kesar |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Saffron / Kesar |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Is It Organic | Yes |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Zafrani Laccha |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Loose |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Loose |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Is It Organic | Yes |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Application | seka Tukada |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Form | Granules |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Pouch |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Chura |
| Product Type | Supari |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet & Elaichi |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Cardamom / Elaichi |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Type | Tandi Desi |
| Usage | Ilaichi Chikni |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Loose |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Is It Organic | Yes |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Areca Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Saffron / Kesar |
| Ingredients | Supari |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Gulab |
| Form | Packed |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Ingredients | Kala Gulab |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Gulab |
| Form | Packed |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Ingredients | Supari |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Banarasi |
| FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet & Mint |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Brand | Local/Regional |
| Packaging Size | 500 g |
| Shelf Life | 15 days |
| Form | Packed |
| Protein | 10 g per 100g |
| Packaging Type | Pouch |
| Total Fat | 10 g per 100g |
| Color | Brown |
| Ingredients | Sugar |
| Storage Instructions | Cool Dry Place |
| Country of Origin | Made in India |
| Gluten-Free | Yes |
| Size (Dimensions) | 3 x 3 cm |
| It Is Organic | Yes |
| Sweet Type | Rasbhari |
| Added Preservatives | No |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Type | Pieces |
| Nut Type | Betel Nuts |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Color | Brown |
| Is It Organic | Yes |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage | Bulk Supply |
| Diet Preference | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Sweet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Packed |
| Pack Size | 1 kg |
| Base Ingredient | Betel Nut |
| Sweetener | Liquid Glucose |
| Shelf Life | 12 months |
| Flavour | Sweet |
| Packaging Type | Packet |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Type | Ice Cream |
| FSSAI Certified | Yes |
| Usage | Supari |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India