Our product range includes a wide range of kachha orange (orange), kachha nimbu (white), pakka falsa (purple), kachha fruit chaat(mix flavour), kachha alu bukara (maroon) and kaccha mango (yellow).
₹ 133 / Kg Get Latest Price
| Form | Goli |
| Product Form | Churan |
| Flavor | Orange |
| Pack Size | 1 kg |
| Ingredient Base | Sugar |
| Net Quantity | 1 kg |
| Variety Available | Orange |
| State Of Origin | Pan India |
| Quality Available | A Grade |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Candy Type | Center-Filled |
| Flavour | Khatti Meethi |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Usage | Mouth Freshener, Digestive |
| Dietary Preference | Regular |
| Shape | Ball |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Pouch |
| Features | Kachha Orange |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 133 / Kg Get Latest Price
| Form | Goli |
| Product Form | Churan |
| Flavor | LEMON |
| Pack Size | 1 kg |
| Ingredient Base | Sugar |
| Net Quantity | 1 kg |
| Variety Available | Lemon |
| State Of Origin | Pan India |
| Quality Available | A Grade |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Flavour | Khatti Meethi |
| Candy Type | Center-Filled |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Usage | Mouth Freshener, Digestive |
| Dietary Preference | Regular |
| Shape | Ball |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Organic | Organic |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Type | Mukhwas Mix |
| Flavor | Khatta Meetha |
| Pack Size | 1 kg |
| Form | Balls (Goli/Vati) |
| Packaging Size | 1 kg |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Main Ingredient | CHURAN |
| Shelf Life | 12 Months |
| Include Ingredients | Falsa |
| Is It Dried | Yes |
| Processing Type | Sugar Coated |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | Added Colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Mix Fruit |
| Candy Form | Ball / Shot |
| Type | Hard Candy |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavour | Orange |
| Form | Candy |
| Packaging Type | Loose |
| Shape | Round |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Net Quantity | 1 kg |
| Dietary Information | Veg |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Specialty | Center Filled |
| Country of Origin | Made in India |
| Diet Type | Vegetarian |
| Shelf Life | 12 Months |
| FSSAI Certified | Yes |
| Artificial Colour | Added Colour |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Flavor | Fruit |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Type | Alu Bukara |
| Flavour | Khatta |
| Form | Candy |
| Shape | Round |
| Sweetness Type | Sweet |
| Packaging Type | Jar |
| Color | Red |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Usage/Application | Digestive Candy |
| Shelf Life | 12 months |
| Diet Type | Vegetarian |
| FSSAI Certified | Yes |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Hard Candy |
| Flavor | Kaccha Aam |
| Form | Candy |
| Ingredient Base | Sugar |
| Net Quantity | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavour | Mango |
| Type | Goli |
| Shape | Round |
| Candy Type | Center-Filled |
| Sweetness Type | Medium Sweet |
| Usage | Mouth Freshener, Digestive |
| Main Ingredient | Herbal Mix |
| Color | Orange |
| Dietary Preference | Regular |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 126 / Kg Get Latest Price
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Flavor | KALA KHATTA |
| Ingredient Base | Sugar |
| Net Quantity | 1 kg |
| Flavour | Kala Khatha |
| Shape | Round |
| Candy Type | Center-Filled |
| Usage | Digestive, Mouth Freshener |
| Color | Black |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Goli |
| Product Form | Churan |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Product Type | Mukhwas |
| Packaging Type | Loose |
| Flavor | Jeera |
| Pack Size | 1 kg |
| Net Weight | 1 kg |
| Ingredient Base | Sugar |
| Form | Goli (Ball) |
| Flavour | Orange |
| Type | Hard Candy |
| Shape | Round |
| Color | PURPLE |
| Brand | SONA |
| Usage | Mouth Freshener, Digestive |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Taste Profile | Khatta Meetha |
| Packaging Material | Polythene Pouch |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Churan |
| Flavor | Kaccha Aam |
| Net Quantity | 1 kg |
| Flavour | Kachha Kery |
| Candy Type | Center-Filled |
| Shape | Ball |
| Quality Available | A Grade |
| Packaging Type | Pouch |
| Shelf Life | 12 Months |
| Color | Green |
| Taste Of Candy | Khatta |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India