Our product range includes a wide range of roasted pumpkin seed, roasted suwa seeds, roasted flex seed, roasted sesame seed, roasted ajwain and chia seed.
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Whole |
| Shelf Life | 6 Months |
| Variety | Pumpkin Seeds |
| Form | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Form | Whole |
| Processing Type | Machine Cleaned |
| Cultivation Type | Natural |
| Purity | 99.9% |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Grade | A Grade |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kg
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Loose |
| Type | Natural |
| Usage/Application | Flex Seed |
| Ingredient Type | Roasted Seeds |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Color | Brown |
| Type | Natural |
| Type of Seed | Natural |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Packaging Type | Packet |
| Ingredient Type | Sesame Seed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Form | Seeds |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Type of Seed | Natural |
| Shelf Life | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 100 g |
| Is It Dried | Yes |
| Include Ingredients | Dhana Dal |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Health Benefits |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 100 g |
| Packaging Type | Plastic Pouches |
| Include Ingredients | Fennel |
| Organic | Yes |
| Is It Dried | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
Minimum order quantity: 50 Kg
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India