Providing you the best range of home made bajra papad, udad single mari papad, corn floor khichiya, rice chawal papad, wheat flour papad and moong dal papad with effective & timely delivery.
₹ 160 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | BAJRI |
| Main Ingredient | Ragi |
| Flavour | Masala |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Papad Size | 5 inch |
| Papad Diameter | 5 inch |
| Shape | Round |
| Papad Form | Round |
| Processing Type | Sun Dried |
| Size of Papad | Medium |
| Type Of Papad | Bajra Papad |
| Brand | Home Made |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| Frying Method | Microwave, Roast, Deep Fry |
| Product Type | Papad |
Minimum order quantity: 30 Kilogram
₹ 180 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | Urad Dal |
| Flavour | Black Pepper |
| Papad Size | 7 inch |
| Processing Type | Machine Made |
| Spice Level | Mild |
| Diet Type | Vegetarian |
| Pack Size | 500 g |
| Packing Type | Pouch |
| Packaging Type | Packet |
| Shelf Life | 6 Months |
| Shape | Round |
| Type Of Papad | Udad Papad, Moong Papad |
| Size of Papad | Small, Medium, Large |
| Best Before | 3 months |
Minimum order quantity: 50 Kilogram
₹ 160 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | Rice With Sabudana |
| Product Form | Ready To Fry |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavour | Masala |
| Packaging Size | 1 kg |
| Color | Brown |
| Papad Size | 6 inch |
| Shape | Round |
| Processing Type | Hand Made |
| Diet Type | Vegetarian |
| Packing Type | Pouch |
| Shelf Life | 12 Months |
| Usage/Application | Khichiya |
| Size Of Papad | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Kilogram
₹ 160 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | Rice |
| Product Form | Ready To Fry |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Color | White |
| Flavour | Masala |
| Diet Type | Vegetarian |
| Papad Size | 4 inch |
| Shape | Round |
| Processing Type | Hand Made |
| Packing Type | Pouch |
| Shelf Life | 6 Months |
| Usage/Application | Rice Chawal Papad |
| Size Of Papad | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kilogram
₹ 160 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | WHEAT FLOOR |
| Main Ingredient | Rice Flour |
| Flavour | Masala |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Papad Size | 5 inch |
| Papad Diameter | 5 inch |
| Shape | Round |
| Papad Form | Round |
| Processing Type | Sun Dried |
| Size of Papad | Medium |
| Type Of Papad | Wheat Papad |
| Brand | Home Made |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Packaging Type | Pouch |
| Frying Method | Deep Fry, Microwave, Roast |
| Product Type | Papad |
Minimum order quantity: 30 Kilogram
₹ 210 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | Moong With Urad |
| Flavor | Mari, Masala |
| Papad Size | 7 inch |
| Processing Type | Hand Made |
| Spice Level | Medium |
| Diet Type | Vegetarian |
| Pack Type | Packet |
| Size | Small, Medium, Large |
| Main Ingredients | Moong Dal |
| Shape | Round |
| Packing Type | Pouch |
| Packaging Type | Packet |
| Shelf Life | 6 Months |
| Packaging Size | 500 g |
| Pack Size | 1 kg |
Minimum order quantity: 50 Kilogram
₹ 190 / Kilogram Get Latest Price
| Flour Base | Urad Dal |
| Flavour | Black Pepper |
| Papad Size | 7 inch |
| Size of Papad | Medium |
| Processing Type | Machine Made |
| Spice Level | Medium |
| Diet Type | Vegetarian |
| Color | Yellow |
| Packing Type | Pouch |
| Shelf Life | 6 Months |
| Shape | Round |
| Best Before | 3 months |
| Type Of Papad | Udad Papad,Garlic Papad,Moong Papad,Jeera Papad |
| Packaging Size | 500 g |
| Pack Size | 1 kg |
Minimum order quantity: 50 Kilogram
Krunal Gandhi (Owner)
Sona Gruh Udhyog
B-84, Vallabh Tower, Opposite Swagat Party Plot
Memnagar, Ahmedabad - 380052, Gujarat, India